شوراي نگهبان
...
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
یادداشت‌ها
1397/10/18 سه‌شنبهیادداشت دکتر کدخدایی؛
ديكتاتور درون و نظارت استصوابي
مدتي است برخي ها با هر اتفاق كوچك و بزرگي ياد نظارت استصوابي افتاده و در مذمت آن قلم فرسايي كرده و هر آنچه مي خواهند مي نويسند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، دکتر کدخدایی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت:
مدتي است برخي ها با هر اتفاق كوچك و بزرگي ياد نظارت استصوابي افتاده و در مذمت آن قلم فرسايي كرده و هر آنچه مي خواهند مي نويسند. مثلا وجود نرده در نمازهاي جمعه، بوي بد تهران و آلودگي هوا همه و همه اتفاقاتي است كه نظارت استصوابي باعث شده و طرفه آنكه فقط با حذف اين نظارت است كه چنين مشكلاتي در كشور حل مي شود. حالا اگر سوال شود سهم ديگر بخش ها و ديگر عوامل در بروز اين مشكلات چيست حتما با ذكر مهملات بالا پاسخ منفي است.
مثلا اگر در بين حدود هفت هزار نفر نامزد تاييد شده، به دليل نفوذ ثروت سالاري و توصيه هاي نابجا، حداقل ها انتخاب شده باشند، دليلش نظارت استصوابي است و بر همين نسق نرده كشيدن در نماز هاي جمعه و صد البته حركت توده هواي آلوده از غرب به شرق نيز ايضا!
اين افراد با فراموشي دوران ديكتاتوري خود در مديريت ها، اكنون به فكر آزادي افتاده و مرتب با مغالطه و جدل حذف نظارت استصوابي را ذكر روزانه خود كرده اند. مثل اينكه گفته شود اعتقاد به آزادي اين گروه صرفا به دليل آن است كه ميدان آزادي در غرب تهران واقع شده و اگر اين ميدان در غرب تهران نبود باور به آزادي آنها نيز پايه و اساسي نمي داشت؟!! به اين قبيل آدم هايي كه ديكتاتور درون شان اگر حس بگيرد تماميت خواه كامل مي شوند و از سر تماميت خواهي هيچ قانوني را برنمي تابند. بايد گفت مشكل در درون خود شماست. ديكتاتور درون را خاموش كنيد تا از استدلال هاي چوبين و مهمل بافي راحت شويد. لطفا خودتان باشيد تا نظارت استصوابي حل شود. نظارت استصوابي يك روش است و البته يك ضرورت در هر جامعه انساني به حكم عقل. اما تا زماني كه ديكتاتور درون ما زنده باشد نه تنها نظارت قانوني قابل پذيرش نيست بلكه هر قانوني ديگر نيز قابليت اجرا نخواهد داشت و هر مرجع ديگري نيز ناصالح براي رسيدگي چون ديكتاتور درون آن را تحمل نمي كند. به اين دسته از مغالطه جويان كه در فاصله صبح تا شب دوام و ثبات راي ندارند و بر اساس جهت باد اظهارنظر مي كنند بايد گفت لطفا خود واقعي تان باشيد. مشكل در درون شماست؛ به قول حافظ تو خود حجاب خودي از ميان برخيز.
منبع: روزنامه اعتماد
نسخه قابل چاپ

تـلفن گويـاي شـوراي نـگهبـان  :  66401012

پست الكتـرونيـكي : info@shora-gc.ir

i  n   f   o   @   s   h   o   r   a   -  g  c . i  r

دورنـگار: 66401012

نشاني: تهران - خيابان امام خميني (ره)- روبروي دانشگاه افسري امام علي (ع) -خيابان فلسطين جنوبي - نهاد شوراي نگهبان

بازديدها
تعداد بازديد کنندگان سايت: 31637534 بازدید سایت در امروز: 115

© كليه حقوق اين سايت متعلق به شوراي نگهبان است.

.